Relacje inwestorskie w praktyce

Relacje Inwestorskie – co to jest?

Relacje inwestorskie mają dostarczyć inwestorom niezbędnych informacji potrzebnych w podejmowaniu trafnych decyzji inwestycyjnych. Dobrze prowadzone budują więzi z akcjonariuszami i inwestorami oraz utrzymują właściwą komunikację pomiędzy spółką, a uczestnikami rynku kapitałowego. Aktywnie prowadzone relacje inwestorskie zwiększają zainteresowanie spółką i budują jej wiarygodność, a w efekcie przekładają się na jej rzetelną wycenę przez rynek.

Relacje inwestorskie – właściwie po co?

Każda spółka publiczna ma obowiązek informowania o bieżącej działalności operacyjnej i osiąganych wynikach finansowych poprzez publikowanie raportów bieżących i okresowych. Czy to jednak wystarczy? Naszym zdaniem do prawidłowej komunikacji z rynkiem kapitałowym potrzebne jest dużo więcej. W ramach prowadzonych Relacji Inwestorskich budujemy zainteresowanie spółką i branżą w której działa na rynku kapitałowym, mówimy językiem zrozumiałabym dla inwestorów, poruszając istotne dla nich kwestie z zakresu finansów, strategii i marketingu. Kluczowa jest otwartość na inwestorów i transparentność działań. Komunikacja musi być wiarygodna i spójna oraz wspierać bieżącą działalność operacyjną spółki.

Relacje Inwestorskie – Co nas wyróżnia?

Do współpracy z każdym Klientem tworzymy dedykowane stałe zespoły, w których skład wchodzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w zakresie public relations, finansów i zarzadzania, posiadający również umiejętności analityczne i interpersonalne.

Jesteśmy skuteczni, bo patrzymy na Spółkę oczami inwestorów, ale opierając nasze działania o głębokie zrozumienie specyfiki Klienta i jego branży. Ściśle współpracujemy z kadrą menedżerską na etapie formułowania strategii Relacji Inwestorskich oraz jej operacyjnego wdrożenia.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie zbudowane na współpracy z kilkudziesięcioma spółkami. Znamy wymagania inwestorów i oczekiwany przez nich zakres informacji potrzebnych do rzetelnej oceny przedsiębiorstwa. Jesteśmy kreatywni i elastycznie podchodzimy do potrzeb naszych Klientów. Zapewniamy kompleksową obsługę na wszystkich poziomach.

Relacje Inwestorskie – dlaczego IPO z nami?

Specjalizujemy się w obsłudze ofert publicznych o wartości od kilkudziesięciu do kilkuset milionów złotych. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku kapitałowym efektywnie docieramy do środowiska inwestorów w celu maksymalizacji wartości oferty publicznej.

Duży wpływ na sukces oferty publicznej ma odpowiednio prowadzony proces komunikacji z rynkiem kapitałowym. Profesjonalna organizacja kampanii promującej IPO i przeprowadzenie spójnej akcji informacyjnej o ofercie publicznej ma bezpośredni wpływ napoziom zainteresowania inwestorów Spółką.

Relacje Inwestorskie – kluczowe cele

Podstawowym celem jest zbudowanie zaufania uczestników rynku kapitałowego do Spółki. To w dłuższym okresie przekłada się na lepszą wycenę przedsiębiorstwa, a jednocześnie ułatwia i obniża koszt poszukiwania kapitału na rynku finansowym.

 

Chcesz porozmawiać o rozwiązaniach dla twojej firmy? Skontaktuj się z nami.

Koniecznie zobacz nasze case study!

 

Tauber Public Relations Sp. z o. o. ul. Gombrowicza 15, 01-682 Warszawa Pokaż numer