Klient

Pr Korporacyjny
STRABAG Real Estate

Jak zbudowaliśmy wizerunek SRE firmy deweloperskiej z grupy STRABAG SE i jej pierwszej inwestycji na rynku polskim – biurowca ASTORIA Premium Offices.

STRABAG Real Estate jest częścią STRABAG SE, europejskiego koncernu technologicznego z branży budowlanej i jednej z czołowych spółek deweloperskich w Europie. SRE oferuje kompleksowy zakres usług, poczynając od przygotowania koncepcji i planowania projektu, poprzez realizację, aż do wynajmu i sprzedaży. Astoria Premium Offices była pierwszą inwestycją SRE w Polsce.

Wyzwanie:

Celem naszych działań było zbudowanie wizerunku dewelopera STRABAG Real Estate oraz jego pierwszej inwestycji biurowej na polskim rynku nieruchomości.

W przygotowanej przez nas strategii komunikacji zastosowaliśmy szeroki wachlarz działań PR i marketingowych, tak aby dotrzeć z przekazem do różnych grup docelowych, w tym do mediów, agentów, najemców, okolicznych mieszkańców. Wykorzystując m.in. briefingi medialne, artykuły redakcyjne, eventy, konkursy i wystawy – komunikowaliśmy atuty inwestycji spełniające najwyższe oczekiwania najemców – unikalną lokalizację, nowoczesny i ekologiczny budynek, zbudowany według najwyższych standardów międzynarodowych (certyfikat LEED na poziomie Gold), projekt architektoniczny idealnie dopasowany do otoczenia.

Kluczowe zadania komunikacyjne:
  • Budowa wizerunku dewelopera STRABAG Real Estate na rynku nieruchomości w Polsce.
  • Wsparcie komercjalizacji inwestycji – spozycjonowanie budynku ASTORIA jako biurowca klasy  premium na bardzo konkurencyjnym – Warszawskim rynku nieruchomości.
  • Zbudowanie relacji z agentami i innymi istotnymi uczestnikami rynku nieruchomości.

Efekty naszych działań:

  • Zbudowanie wizerunku SRE jako dewelopera inwestującego w ciekawe i nieszablonowe projekty nieruchomościowe w Polsce.
  • Wyróżnienie biurowca ASTORIA Premium Offices na rynku nieruchomości komercyjnych.
  • Wsparcie komercjalizacji biurowca i zbudowanie relacji z agentami.
  • Zbudowanie rozpoznawalności biurowca ASTORIA Premium Offices na rynku Warszawskim – poprzez m. in. konkurs fotograficzny skierowany do mieszkańców Warszawy – otrzymaliśmy 200 prac konkursowych.
  • Prowadzenie działań skierowanych do okolicznych mieszkańców co pozwoliło na utrzymanie dobrych relacji przez cały okres budowy i po jej zakończeniu.
Tauber Public Relations Sp. z o. o. ul. Gombrowicza 15, 01-682 Warszawa Pokaż numer