Klient

Pr korporacyjny
HOGAN LOVELLS

Hogan Lovells jest międzynarodową kancelarią prawną, znajdującą się w pierwszej 10 najlepszych firm prawniczych na świecie.

Warszawskie biuro, jedno z 50 zlokalizowanych na całym globie, działa w Polsce nieprzerwanie od 20 lat. Kancelaria doradza m. in. w zakresie prawa spółek, M&A, podatków, bankowości i finansów, PPP, zamówień publicznych, nieruchomości, prawa upadłościowego i naprawczego, prawa konkurencji i prawa pracy.

Wyzwanie:

Celem naszych działań było przedstawienie działalności Kancelarii Hogan Lovells oraz wysokich kompetencji zespołu prawników, firmom zainteresowanym doradztwem prawnym dotyczącym szeroko pojętego biznesu i administracji.

Na początku naszej współpracy z Hogan Lovells postanowiliśmy określić „Jakie są kryteria wyboru kancelarii prawnej przez Klienta” – żeby odpowiedzieć na to pytanie przygotowaliśmy opracowanie oparte na bezpośrednich rozmowach z firmami, które na co dzień korzystają z usług kancelarii prawnych.

W oparciu o wykonane opracowanie przygotowaliśmy strategię komunikacji, w której zastosowaliśmy indywidualnie zaprojektowane dla Klienta działania PR, w tym media relations, projekty specjalne i organizację spotkań.

Na łamach mediów ukazało się ponad 300 artykułów i komentarzy eksperckich prawników kancelarii.

Dla administracji publicznej zespół kancelarii przygotowałraport dotyczący Emisji Obligacji Przychodowych, jako sposobu na pozyskanie finansowania inwestycji samorządowych. Raport został szeroko nagłośniony w mediach, a przedstawiciele samorządów zainteresowani nowymi możliwościami finansowania mogli się z nim zapoznać podczas serii spotkań zorganizowanych przez kancelarię Hogan Lovells.

Dla wzmocnienia kontaktów i więzi z Klientami zostało też zorganizowane szereg kameralnych spotkań tematycznych z prawnikami Kancelarii.

Kluczowe zadania komunikacyjne:
  • Zbudowanie jednolitego wizerunku Kancelarii po połączniu Hogan z Lovells, jako jednej z wiodących zagranicznych firm prawnych działających na polskim rynku.
  • Wzmocnienie pozycji i rozpoznawalności kompetencji kluczowych prawników Kancelarii.
  • Dotarcie z informacją o kompetencjach i specjalizacji prawników kancelarii Hogan Lovells do szeroko rozumianego środowiska biznesowego i administracji publicznej.

Efekty naszych działań:

Efektem naszych działań było silne dotarcie z przekazem o kompetencjach kancelarii Hogan Lovells do szerokiego grona bezpośrednich odbiorców, poparte licznymi publikacjami prasowymi w mediach ekonomicznych.

  • Kancelaria Hogan Lovell została kancelarią pierwszego wyboru dla branży Insurance i Nieruchomości.
  • Bardzo wzrosła rozpoznawalność wiodących prawników kancelarii w ramach danej specjalizacji.
  • Ukazało się ponad 300 publikacji – komentarzy i artykułów eksperckich w mediach ekonomicznych i branżowych.
  • Odbyła się seria spotkań z udziałem kilkudziesięciu przedstawicieli samorządów dotycząca zagadnienia emisji obligacji przychodowych jako jednej z form finansowania inwestycji infrastrukturalnych.
  • Nastąpiło wzmocnienie więzi z obecnymi Klientami.
Tauber Public Relations Sp. z o. o. ul. Gombrowicza 15, 01-682 Warszawa Pokaż numer