Tauber Promotion > Aktualności > Bez kategorii > Nowa odsłona Kępy Mieszczańskiej

Nowa odsłona Kępy Mieszczańskiej

Bulwary Książęce, realizowane przez BPI Real Estate Poland we Wrocławiu nadadzą Kępie Mieszczańskiej nowego oblicza. Powstający kompleks sprawi, że okolica zyska funkcjonalny wymiar i zmieni się w prawdziwe, tętniące życiem bulwary Wrocławia. Inwestycję łączącą funkcje mieszkaniową i handlowo-usługową wyróżnia wyjątkowa architektura i doskonała lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry.

Bulwary Książęce to prestiżowa inwestycja BPI Real Estate Poland na Kępie Mieszczańskiej, odzwierciedlająca rozwój Wrocławia. Wyspa, która wcześniej nie prezentowała się zbyt okazale ze względu na zniszczenia powojenne, dzięki realizowanym projektom zyskuje nowe oblicze. W Bulwarach Książęcych powstanie pasaż handlowy z planowanymi kafejkami oraz klimatycznymi restauracjami, który stanie się nową atrakcyjną przestrzenią publiczną. Remont ulicy Księcia Witolda, realizowany przez belgijskiego dewelopera oraz rewitalizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego będą miały swój wkład w zagospodarowanie najbardziej zielonej wyspy we Wrocławiu. To wyjątkowe miejsce już w niedalekiej przyszłości stanie się jednym z najpiękniejszych deptaków w mieście. Bulwary Książęce mają unikalny, śródmiejski charakter i centralne położenie, co powoduje, że stają się jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu, który przyciąga ludzi prowadzących dynamiczny tryb życia. Projekt Bulwarów Książęcych jest zupełnie wyjątkowy w porównaniu z innymi inwestycjami mieszkaniowymi w Polsce. O jego unikalności stanowi to, że jest to inwestycja otwarta, nie tylko dla mieszkańców kompleksu, ale i wszystkich Wrocławian, z publicznymi uliczkami dla pieszych, ale jednocześnie zapewniająca intymność mieszkańcom, między innymi poprzez prywatne ogrody. Wyjątkowa jest także koncepcja architektoniczna budynków zapewniających szerokie tarasy oraz duże okna z malowniczym widokiem na miasto i rzekę. Projekt Bulwarów nawiązuje do najsilniejszego trendu w projektowaniu osiedli mieszkaniowych na całym świecie. Takie osiedla wpisują się w rytm życia miasta. Bulwary Książęce doskonale integrują się z otoczeniem – powiedział Jocelyn Fillard, Dyrektor ds. Architektury i Partner w SUD Polska.

Bulwary Książęce powstające na pograniczu Starego Miasta i Śródmieścia są doskonałym przykładem umiejętnego wykorzystania bliskości rzeki, zachęcającej do rekreacji i spotkań, przy jednoczesnym zagospodarowaniu przestrzeni publicznej. Bulwary Książęce to projekt, który odzwierciedla rozwój Wrocławia. Zgodnie z myślą przewodnią firmy, inwestycja jest innowacyjna i podąża z duchem miasta, wpisując się w jego bogatą architekturę. Nowoczesna bryła i wysokiej jakości materiały nadają jej ponadczasowy charakter i styl. Budynek został zaprojektowany tak, aby tworzył spójną całość i wpisywał się w nietuzinkowy wygląd starej części Wrocławia. Elegancka elewacja I etapu inwestycji została wykonana z oryginalnej włoskiej ceramiki „boa diamanté”, odbijającej światło oraz taflę wody. Z kolei fasada II etapu wykonana zostanie z okładziny ceglanej nawiązującej do historycznej zabudowy tej części miasta. Inwestycję charakteryzują także prześwity pomiędzy budynkami będące ciągami komunikacyjnymi wplecionymi w pasaż handlowy, dzięki którym odwiedzający zyskają unikalny widok na obydwa ramiona Odry.

Bulwary Książęce obejmują dwa etapy budowy, z czego pierwszy z nich został już zakończony. W bieżącym etapie osiedla powstanie w sumie 190 mieszkań o powierzchni od 27 do 105m2 i podziale od 1 do 5 pokoi. W ofercie znajdują się zarówno małe i przytulne mieszkania, jak i przestronne apartamenty. Lokale na ostatnich kondygnacjach będą posiadały duże tarasy, a pozostałe mieszkania balkony lub ogródki. Pomieszczenia zostały zaprojektowane tak, aby były jasne i maksymalnie nasłonecznione. Budowa II etapu projektu przebiega zgodnie z planem. Zakończona została główna konstrukcja budynku i obecnie trwają prace instalacyjne, izolacyjne i murarskie. Widoczne postępy w realizacji oraz dogodna lokalizacja inwestycji znajdują przełożenie w wysokiej sprzedaży oferty II etapu, z której już ponad 60% mieszkań znalazło nowych właścicieli – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Ceny mieszkań w ofercie II etapu Bulwarów Książęcych zaczynają się od 9 500 zł/m2, a planowany termin zakończenia budowy II etapu inwestycji to druga połowa 2020 r.

Więcej informacji nt. inwestycji znaleźć można na stronie http://bulwaryksiazece.pl/

BPI Real Estate Poland realizuje także inne ciekawe inwestycje w największych miastach w Polsce. W Poznaniu powstaje osiedle Vilda Park przy ul. Droga Dębińska, natomiast w Warszawie dwa najnowsze projekty dewelopera – Rezydencja Barska na Ochocie oraz inwestycja wolaRE realizowana na Woli we współpracy z Grupą ACTEEUM.

Klienci