Tauber Promotion > Aktualności > Bez kategorii > Immofinanz zakończyło remediację

Immofinanz zakończyło remediację

Firma IMMOFINANZ, z sukcesem zakończyła proces oczyszczania gruntu z historycznych zanieczyszczeń na terenie inwestycji przy ul. Ostroroga 23 w Warszawie. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie potwierdził, że plan remediacji został wykonany prawidłowo, a całą operację uznaje się za skuteczną. Teren nieruchomości jest obecnie przygotowywany do sprzedaży innemu deweloperowi.

Remediacja to nic innego jak usuwanie i oczyszczanie zanieczyszczeń powstałych w wyniku działalności przemysłowej. W przypadku działki przy ul. Ostroroga 23 zanieczyszczenia miały charakter historyczny i znajdowały się głęboko w części gruntu. Celem podjętych działań było ich usunięcie w sposób bezpieczny dla okolicznych mieszkańców i z korzyścią dla lokalnej społeczności.
Wszystkie prace odbywały się zgodnie z decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

w Warszawie z dnia 26 lipca 2017 r. (znak: WSI.515.23.2017.MGł.4) ustalające plan remediacji historycznego zanieczyszczenia powierzchni ziemi na terenie działki.

Więcej informacji nt. zakończonego procesu oczyszczania gruntu przy ul. Ostroroga 23 w Warszawie znaleźć można na stronie: www.czysta-wola.pl

 

Klienci