Tauber Promotion > Aktualności > Bez kategorii > BPi Polska ukończyło projekt Cztery Oceany

BPi Polska ukończyło projekt Cztery Oceany

BPi Polska zakończyło pasjonujący rejs po inwestycji Cztery Oceany w Gdańsku. Jest to do tej pory największy projekt mieszkaniowy zrealizowany przez belgijskiego dewelopera w Polsce. W ramach kompleksu czterech 18 piętrowych budynków położonych w dzielnicy Przymorze sprzedano i wybudowano łącznie 708 mieszkań.

W oficjalnej uroczystości wzięli udział wszyscy ci, którzy przyczynili się do sukcesu projektu, w tym przedstawiciele dewelopera, Generalny Wykonawca inwestycji – firma CFE Polska, projektanci ze studia CONIX RDBM Architects oraz Pomorskiego Biura Projektów GEL, a także w imieniu włodarzy – Pan Wiesław Bielawski, Z-ca Prezydenta miasta Gdańska. W wydarzeniu uczestniczył również Sławomir Czarlewski, były ambasador RP w Królestwie Belgii. Uroczystość poprowadził z znany dziennikarz telewizyjny – Maciej Orłoś.

– Kiedy kilka lat temu nasza grupa postanowiła rozszerzyć swoją działalność deweloperską i wejść do Polski, wiedzieliśmy, że stoimy przed niemałym wyzwaniem. W porównaniu do Belgii i Luksemburga, dwóch innych krajów, w których jesteśmy obecni, Polska to bardzo duży i zróżnicowany rynek nieruchomości. Zdecydowaliśmy jednak, że nasze bogate know how z dojrzałych rynków, pozwoli nam zrealizować bardzo ciekawe projekty również w Polsce – w kraju, w którym klienci rynku nieruchomości z każdym rokiem są coraz bardziej wymagający. Patrząc na zakończoną inwestycję Cztery Oceany muszę przyznać się, że jestem dumny, że sprostaliśmy zadaniu – powiedział Jacques Lefevre, Prezes Zarządu spółki BPi z siedzibą w Brukseli.

Kompleks czterech 18-piętrowych wież nazwanych na część Oceanów – Atlantyckiego, Indyjskiego, Spokojnego i Południowego powstawał sukcesywnie w ciągu ostatnich kilku lat. I etap inwestycji – Ocean Atlantycki został oddany do użytku w 2011 roku, wcześniej sprzedano w nim wszystkie 140 mieszkania o powierzchni od 30 do 158 m2. II etap – Ocean Indyjski ze
186 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 127 m2 oddano do użytku w 2014 roku. W III etapie – Oceanie Spokojnym wybudowano i sprzedano 190 mieszkań o powierzchni od 27 do 89 m2. W czwartej wieży Oceanu Południowego, która stanowi ostatni etap inwestycji, znajdują się 192 mieszkania
o powierzchni od 26 do 111 m2.

 

– Cztery Oceany to nasza pilotażowa inwestycja w Trójmieście, nie zamierzamy jednak na niej poprzestać – zdradził na koniec Mariusz Rodak.

Klienci